OBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

Internetový obchod www.portugalska-vina.cz je určen pro koncové maloobchodní spotřebitele. Objednávky realizujeme výhradně na území České republiky.

OBJEDNÁVKY
Minimální maloobchodní objednávka je nejméně 1.100 Kč bez DPH (neplatí pro osobní odběry v prodejním skladu - zde je možný odběr od 1 lahve).

Forma objednávek
Objednávky nutno avizovat písemnou či elektronickou formou na kontaktní místo společnosti.
Můžete využít libovolného způsobu objednání zboží. Jedno však je společné pro všechny způsoby objednávání a to jsou náležitosti, které musí obsahovat Vaše objednávka:

• iniciály objednavatele (jméno, příjmení, případně název kupujícího)
• u firemních objednávek uveďte IČO a DIČ
• jednoznačné určení předmětu plnění, jeho množství a cenu
• přesné místo dodání včetně PSČ
• odpovědnou osobu pro převzetí zboží včetně telefonického spojení

Prosíme o pečlivé vyplnění těchto údajů (telefon uveďte nejlépe mobilní), neboť nám slouží k bezproblémové komunikaci s Vámi. Adresa se nemusí shodovat s adresou trvalého bydliště, ale jde o místo, kde se zdržujete a kam Vám zboží pošleme.

CENY
Ceny uvedené v ceníku sortimentu dodávaného zboží firmou Mgr. Barbora Bartoníčková - Adega jsou v platnosti do odvolání. V případě změny cen u našich dodavatelů nebo při výrazných změnách kurzu CZK si vyhrazujeme právo na změnu. V maloobchodních cenách jsou zahrnuty náklady na dopravu.
Obchodníkům (vinotéky, restaurace, hotely, catering, PR agentury) nabízíme nákup za velkoobchodní ceny, které také zahrnují náklady na dopravu. Pro zaslání velkoobchodního ceníku nás laskavě kontaktujte.

SYSTÉM MNOŽSTEVNÍCH SLEV
Pokud hodnota Vaší objednávky bez DPH přesahuje 2.500 Kč, odečteme Vám na faktuře 3%.
Pokud hodnota Vaší objednávky bez DPH přesahuje 7.500 Kč, odečteme Vám na faktuře 5%.
Pokud hodnota Vaší objednávky bez DPH přesahuje 11.500 Kč, odečteme Vám na faktuře 10%.

DODACÍ A PLATEBNÍ PODMÍNKY
Vína jsou distribuována po předchozím potvrzení objednávky dle dostupnosti produktů a provozních možností prodávajícího v co nejkratším termínu, obvykle do 2 - 10 pracovních dnů, ve výjimečných případech může být dodací lhůta delší. Pro případné sjednání expresního dodání nás laskavě kontaktujte.
Místo odběru je určeno v písemné objednávce kupujícího. Zásilka se zbožím obsahuje daňový doklad.

V současné době jsou k dispozici následující způsoby doručení zboží:
1. Obchodní balík České pošty / Toptrans / jiným způsobem dopravy
Česká pošta i Toptrans garantuje dodání do 24 hodin od převzetí zboží u naší firmy. Počítají se pracovní dny, nikoliv víkendy a svátky. Vzhledem k charakteru přepravních služeb nemůžeme garantovat přesnou hodinu dodání ani telefonické upozornění předem. Balíky se odváží na sběrná distribuční centra a dle vnitřního systému a rozvozové trasy expedují následující den. Pokud služba adresáta nezastihne, kontaktuje jej následně telefonicky a snaží se dohodnout náhradní termín dodání. Je ve vlastním zájmu kupujícího, aby uvedl aktivní telefonické spojení a vybral adresu dodání s co největší pravděpodobností zastižení v rámci běžné pracovní doby.
Při jiném způsobu dopravy platí obdobné podmínky.
Pro zákazníky některých lokalit lze dohodnout doručení zboží i ve večerních hodinách či o víkendu (tento požadavek uveďte v objednávce).

2. Osobní odběr:
Máte možnost využít obchodní systém pouze k objednání zboží a to si poté odebrat osobně v prodejním skladu ve Slaném - Otrubech (výhradně po předchozí domluvě na termínu - o i víkendech). Jakmile bude požadované zboží připraveno, podáme Vám zprávu (SMS, e-mailem, telefonem). Při osobním odběru platí sleva 3% (lze kumulovat s množstevními slevami).

V případě zjištění poškození zboží při přepravě zásilkovou službou České pošta / Toptrans nebo jiným způsobem dopravy je nutné při přebírání zboží sepsat s dopravcem reklamační zápis o poškození zásilky. Reklamaci lze uplatnit do tří dnů od převzetí zboží. Bez tohoto zápisu nelze požadovat náhradu na přepravci ani na firmě Mgr. Barbora Bartoníčková - Adega.

Platby
V současné době jsou k dispozici následující způsoby úhrady zboží:

1. Na dobírku:
- při dopravě Českou poštou / Toptrans či jiným způsobem dopravy platba přímo kurýrovi na místě

2. Bankovním převodem:
Na základě Vaší potvrzené objednávky Vám bude zaslána zálohová faktura. Zboží je expedováno až po připsání příslušné částky na náš účet. Po dodání zboží je na daňovém dokladu hodnota zálohy odečtena.

3. Hotově:
- pouze při osobním odběru zboží

UPOZORNĚNÍ

Prodávající si vyhrazuje právo odmítnout objednávku nestandardního či spekulativního množství nebo skladby zboží.

STORNO PODMÍNKY, REKLAMACE, ZÁRUKA NA ZBOŽÍ

Storno objednávky
Objednávku lze stornovat do doby, než bude vyexpedována. Je-li již zásilka na cestě, storno nelze provést. V případě, že kupující odmítne převzít objednané zboží a přitom nezruší včas písemně objednávku, bude mu účtováno dopravné za odeslání zboží a náklady na vrácení v plné výši.
Při stornování objednávky, kterou jste již zaplatili převodem z banky, Vám peníze ihned zašleme převodem zpět na stejný účet a pod stejným variabilním symbolem. V případě nákladů vzniklých manipulací se zásilkou budou tyto náklady od vrácené částky odečteny.

Reklamace
Vedle poškození při dopravě (viz. sekce "Dodací a platební podmínky"), jsou uznány pouze prokazatelné senzorické závady kvality vína, a to při navrácení většiny obsahu láhve neprodleně po zjištění závady.

Záruka
Po dodání prodávající neručí za škody způsobené nevhodným skladováním nebo zacházením se zbožím ze strany zákazníka.

 

OCHRANA OSOBNÍCH DAT
Firma Mgr. Barbora Bartoníčková - Adega jako provozovatel serveru www.portugalska-vina.cz se zavazuje k níže uvedenému.

Respektujeme Vaše soukromí. Abychom Vám mohli nabídnout hodnotné služby, potřebujeme znát některá Vaše osobní data. Tato data chráníme před zneužitím. Vaše osobní data jsou důvěrná a nejsou poskytována žádným subjektům.

Údaje, které zadáváte při objednávce
Jako zákazník musíte při Vaší objednávce uvést následující údaje. Jste-li fyzická osoba, nakupující za maloobchodní ceny, jsou to tyto:

• Jméno a příjmení
• Úplná poštovní adresa
• Telefonické, případně faxové spojení

Tyto informace jsou nezbytné pro Vaši identifikaci jako kupujícího. Používáme je k realizaci a zaúčtování Vaší platby za nakoupené zboží, za účelem správné dodávky zboží a ke komunikaci s Vámi. Požadujete-li doručování objednávek na jinou adresu, než je výše uvedená, musíte uvést alternativní adresu dodání.

Tento e-shop v současnosti nepodporuje velkoobchodní objednávky.
Chcete-li nakupovat jako právnická či fyzická osoba (za velkoobchodní ceny), je třeba ve Vaší e-mailové objednávce uvést následující údaje o firmě:

• Jméno firmy a jméno kontaktní osoby
• Úplnou poštovní adresu
• Telefonické, případně faxové spojení
• IČO a DIČ
• Bankovní spojení

Tyto údaje nám umožní provést nezbytné účetní operace, vyhotovit daňový doklad, popřípadě identifikovat Vaši platbu učiněnou bankovním převodem.

Údaje o Vaší činnosti
Údaje o Vašich nákupech (jsou nutné pro zajištění dodávek zboží, vyřizování reklamací a podobně) ukládáme v bezpečné databázi a nejsou poskytovány třetím stranám.

Váš souhlas
Používáním internetového obchodu www.portugalska-vina.cz souhlasíte se shromažďováním a používáním informací o vás a Vašich nákupech. Pravidla zacházení s těmito údaji jsou popsána v tomto dokumentu. Dojde-li v budoucnosti k jejich změně, budou detaily nových pravidel na těchto stránkách publikovány, takže budete mít možnost se o nich dozvědět.